Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Silva rerum

Nasi przodkowie mieli taki ciekawy zwyczaj prowadzenia sylw. Wpisywali do tych ksiąg właściwie wszystko – ciekawe cytaty, daty ważnych wydarzeń, własne spostrzeżenia, relacje, dowcipy, a nawet przepisy kulinarne ;) Wpisywano do nich również utwory literackie, a niektóre zachowały się tylko dzięki temu!

Ale co ja tu robię? Otóż, nigdy nie przejawiałam zdolności w kierunku pisania pamiętnika (moje życie jest po prostu potwornie nudne, ot, koniec dywagacji w tej materii), za to sporo ( XD ) czytam i często natrafiam na ciekawe cytaty. No i co z tym fantem zrobić? Zapomni się jak nic, a trafny cytat godzien jest przecież zapamiętania. Do tego usłyszałam ostatnio, że dobrze by było, gdybym opublikowała gdzieś w internecie moje „słynne listy”. Tu oczywiście należy się wyjaśnienie dla osób nienależących do „pewnych kręgów”. Moje słynne listy, to listy „rzeczy do zrobienia”, w tym przypadku: lista książek do przeczytania, lista filmów do obejrzenia i lista seriali do obejrzenia. chyba tyle, choć pewności nie mam. A, no i jeszcze lista książek przeczytanych, niestety ta z racji moich niehumanitarnych studiów jest tak mizerna, że aż wstyd.

Czym więc jest silva hevsum? Zbieraniną wszystkiego po trochu, choć bez przesadnego pamiętnikarstwa: to, jeśli mnie najdzie ochota, pozostawię w „papierowej edycji” moich sylw, bo i taką posiadam. Stąd od razu informacja, że aktualizacje pojawiały się będą raczej w weekendy, zbiorcze z całego tygodnia.

Silva rerum rodziny Krassowskich

No comments